Salı, Temmuz 29, 2014

Çirkin bir kadın olmakla alakalı cilt cilt roman yazarım ben, sen ne diyorsun?

Kasım 12'de 25'imi doldurmuş olacağım, yazarım (?), üniversite mezunu olmak üzereyim, bekarım, sevgilim yok.
Buraya kadar tamam.
Fakat ben yaklaşık 25 senedir çeşitli güzel kadınların çeşitli zaman ve çeşitli yerlerde çirkin kadın kontenjanını doldurarak yancılıklarını yapıyorum.
"Evet ya, anlıyorum seni" diyor olabilirsiniz ya şu an, yalan, bu yancılığı bu dünyada en çok ben yaptım.
"Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır" lafı da yalan, bal gibi çirkin kadın var işte, e ben yaşıyorum ya o çirkinliğin sonuçlarını, uyduracak değilim herhalde.
Çirkin kadın zekiyse kaliteli arkadaş olur, komikse iyi kanka olur, eğlenceliyse iyi yoldaş olur, muhabbeti derinse dert ortağı olur; her şey olur çirkin kadından.
Ama çirkin kadına aşık olunmaz, çirkin kadın sevilmez. 
İnsanın doğasına aykırı bir kere. "Güzele bakmak sevaptır" diye bir söz yok mu zaten? Kedinin, köpeğin bile güzelini severiz biz. Semtin, şehrin, ülkenin, her şeyin güzeline meylederiz; insanın da güzelini seveceğiz tabii. 
Biz her şeyin güzeline layığız!
Güzelsen bu dünyada her şey kolaydır, her şeyi önüne sererler, üç beş göz süzersin aşık olurlar falan. Sen en fazla "güzel değil ama sempatik"lerden olursun, o da şanslıysan. Bazen o bile olmaz. Hoşuna giden adam ya senden hiçbir zaman hoşlanmaz ya da gruptaki güzel kadınlardan biriyle ilgilenir, sonuçta yalnız kalan hep sen olursun.
Ha sonra yalnızlığınla arkadaş olur ondan da memnun olursun, o ayrı; oturur yazar çizersin, okursun izlersin, sonra çok sevdiğin güzel arkadaşlarından biri seni başkalarına anlatırken; "Onun bilmediği film/dizi/kitap yoktur" der, mutlu olursun; bazen "Kırmızı bir at çizerdim, kırmızı bir at, bak bu da kafası". 
İçinden ne zaman bir şeyler dökülse parmaklarından klavyeye, bir yerlerde hep Yasemin Mori geçer, Thom Yorke geçer, Thom Yorke deyince de aklına hep o konserde şarkı sözünü değiştirip: "I want a perfect body, so I could look good next to you" deyişi gelmez mi, tabii ki gelir, ah o çirkin ama yetenekli adamlar, ah o çirkin ama yetenekli kadınlar. Yeteneğin güzelleştirdiği adamlar ve kadınlar. 
Biz yarışmayız, yenilmeyiz, sizle oynamayız, biz neysek oyuz, biz çirkiniz. Biz sevilmeyenleriz, biz aşık olunmayanlarız. 
Alın BU da şarkı.